+90 506 284 4019

info@stratejidoktoru.com

Hakkımda

Akademik ve Profesyonel Kariyer

 

Elektrik-Elektronik Mühendisliği lisans ve yüksek lisans eğitimlerini sırasıyla Erciyes Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi'nde, Uluslararası Girişimcilik Ekosistemi ve İnovasyon Stratejileri micromaster eğitimini İstanbul Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Uluslararası İşletmecilik Yüksek Lisans eğitimine katılım sağlamış olup Boğaziçi Üniversitesi Liderlik eğitimini tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü'nde Yönetim ve Strateji alanında doktora tez çalışmalarına devam etmektedir. 

 

2007-2014 yılları arasında ülkemizin telekom okulu olan Türk Telekom firmasında çağrı merkezi, IT ve proje yönetimi ofislerinde uzmanlık ve yöneticilik görevlerini tamamladı. Bu dönemde CEO projelerini yürüttü. 2014 yılında katıldığı Denizbank Finansal Hizmetler Grubu (DFHG) iştiraki olan Intertech firmasında ise müşteri projelerinde yer aldı. 2014-2015 yıllarında ülkemizin ilk devlet katılım bankası olan Ziraat Katılım Projesinde proje yöneticiliği görevini yürüttü. 2015-2017 yılları arasında ise zamanının çoğunu Beyrut/Lübnan'da geçirerek Bank Audi firmasına ait programların yöneticiliğini yürüttü.

 

2017 yılında dahil olduğu Türk Hava Yolları'nda ise kurum tarihinde ilk olgun portföy yönetimi süreçlerinin hazırlanması ve uygulanması çalışmalarını yürütmüştür. 2020 yılına gelindiğinde Katılım Emeklilik firmasında proje yönetimi, analiz ve veri ambarı ekiplerinin kıdemli yöneticiliğini yürütmüştür.

 

2021 yılından bu yana Türkiye Sigorta firmasında BT Yönetişim ve Süreç Müdürlüğü görevine devam etmektedir.

Gönüllülük, Eğitim ve Danışmanlık Kariyeri

 

Bu zamana kadar çalıştığı tüm firmaların Akademi birimlerinde iç eğitmen ve danışman olarak yer almıştır. Sırasıyla Türk Telekom Akademi (2011-2014), Inter-Academy ve Denizakademi (2015-2017) ile Turkish Airlines Academy (2019-2020) şirketlerinde proje yönetimi, agile/çevik yönetimler ve yönetim bilimleri alanlarında eğitimler vermiştir.

 

Profesyonel iş hayatının yanında birçok dernekte gönüllülük ve yöneticilik faaliyetlerinde bulunmuştur. Bunlardan en uzun soluklu olanı da 2011 yılından bu yana uluslararası üyesi olduğu PMI (Project Management Institute) kuruluşu ve PMI Türkiye Chapter Derneği olmuştur. PMI Türkiye'de 2012-2021 yılları arasında sırasıyla asistan direktörlük, direktörlük, başkan yardımcılığı ve 2021 yılında da yönetim kurulu başkanlık görevlerini tamamlamıştır.

 

Ülkemizde Bilişim Teknolojilerinin gelişimi için çaba harcayan bir STK olan Bitekder (Bilgi Teknolojileri Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi olarak gönüllü faaliyetlerine devam etmektedir. Ayrıca İzmir Ekonomi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü Danışma Kurulu Üyesidir.

 

Yöneticilik ve mentorluk çalışmalarının yanı sıra bir çok etkinlik ve zirvede de konuşmacı, panelist ve moderatör olarak yer almaya devam etmektedir.

 

İyi seviyede ingilizce bilen Ömür, evli ve iki kız babasıdır. 

Sürdürülebilir Başarı İçin Strateji, Strateji İçin Proje Yönetimi Kültürü

Bizimle iletişime geçmek için?

+90 506 284 4019

info@stratejidoktoru.com

Siteye ve Bloğuma Abone Olmanız İçin

E-posta *